Toje celá, to je půl - Brněnská přehrada

8.5.2017 Kategorie: RS Feva Autor: Miroslav Horák

O uplynulém víkendu se na Brněnské přehradě odjel (nebo spíš neodjel) první pohárový závod letošní sezóny ve třídě RS Feva. Celkem se sešlo 22 lodí, což na začátek sezóny není až tak špatné číslo. Z Plzně dorazily 3 posádky - Dobrý/Dobrá, Baštář/Pelnář z našeho klubu a Viták/Cibulka z JK Plzeň.

Předpověď nebyla na víkend nijak slibná a bohužel vyšla téměř stoprocentně. V sobotu foukal slabý proměnlivý vítr. Hlavní rozhodčí (Marek Pavlovský) se snažil, posouval bojky jak se dalo, ale počasí neporučil.

V první rozjížďce hned po startu nevychytal změnu Kuba Dobrý a ztrátu, kterou získal, se mu už nepodařilo dohnat. Šesté místo nebyla úplně nejlepší startovací pozice do závodu. Velice solidní výkon předvedli Viták s Cibulkou. Hlavně na stoupačkách získávali a na první bojce se vždy pohybovali na prvních místech. Bohužel se nepopasovali s genakrem a na kurzech po větru ztráceli. Ale i tak zajeli velice solidní trojku. Baštář s Pelnářem fatálně pokazili start a zbytek rozjížďky dotahovali. Nakonec z toho bylo docela solidní dvanáctka.

Následovalo několik pokusů o start a dvakrát přerušená rozjǐžďka. O jednom přerušení by se asi dalo diskutovat, ale po bitvě je každý generál. Vždy říkám kritikům: zkuste si to jednou písknout sami...

Odpoledne se nakonec ještě jedna rozjížka za slábnoucího větru dojela. Dobráci nenechali nikoho na pochybách, kdo je vedoucí posádka evropského formátu a s přehledem ji vyhráli.

V neděli se nakonec žádná další rozjížďka neodjela a pořadí se tak už nezměnilo. Dobrý/Dobrá nakonec obsadili celkové třetí místo a Baštář s Pelnářem desáté místo.

Příští týden se přesouváme na Nové Mlýny na Pavlovskou regatu - držte palec.

M. H.