Další vítězství pro posádku Dobrý / Dobrá

3.5.2017 Kategorie: RS Feva Autor: Miroslav Horák

Druhý závod Evropského poháru lodní třídy RS Feva se konal o tomto víkendu v holandském Medembliku.

Čeští závodníci vyrazili s třídovým trenérem již o dva dny dříve, aby potrénovali jak na tento závod, tak na nadcházející mistrovství světa, které se zde uskuteční v červenci. Po oba dva dny tréninku foukal čerstvý severozápadní vítr a naše posádky tak trénovaly převážně rychlost na nepříjemných vlnách.

Víkendového závodu United 4 Regatta se zúčastnilo více než 450 lodí různých tříd od Optimistů až po 49er. V sobotu se začalo jezdit až odpoledne a podařilo se odjet 3 rozjížďky. Na břeh se závodníci vrátili až před osmou. Hned v první rozjížďce se na návětrné bójce objevily na prvních třech místech české lodě. Hezký pohled. Nejlépe si nakonec tento den vedla posádka Jakub Dobrý – Tereza Dobrá, která si dojezdy 1,1,4 vytvořila velký bodový náskok. Dařilo se i dalším českým závodníkům, převážně mladé nadějné posádce Petr Tupý – Dan Viščor, která se držela na nadějném 7. místě.

V neděli se vítr otočil z východu a zesílil na 8–10 m/s. Dostavily se také krátké, ale vysoké vlny, typické pro tuto lokalitu. Všechny naše posádky se s tím popraly celkem statečně. Byla to pro ně cenná zkušenost.

Petr Tupý a Dan Viščor jezdili v těchto podmínkách skvěle, bohužel pomalejší zaďáky a horší manévry odsouvaly posádku z medailových pozic. Posádka Jakub Dobrý – Tereza Dobrá začala tento den skvěle – 2. místem. Bohužel v další rozjížďce se převrátila těsně před cílem a tím pádem ztratila koncentraci i v následující rozjížďce. Do posledního startu dne tak vstupovaly čtyři lodě na shodu nebo s rozdílem bodu. Byly to nervy až do cíle. Naší sourozenecké posádce se podařilo předjet anglické soupeře až těsně před cílem a tím pádem vyhrát i druhý závod Evropského poháru v této sezoně.

Milan Hájek, trenér třídy

 

Výsledky

Třída RS Feva (30 lodí)

1.         CZE 5707         Jakub Dobrý, Tereza Dobrá

2.         GBR 5626        Sophie Johnson, Niamh Davis

3.         SWE 3832       Oscar Andersson, Amanda Ljunggren

 

7.         CZE 5344         Petr Tupý, Dan Viščor

16.       CZE 4056         Jiři Smrčka, Lukáš Košata

18.       CZE 4415         Jakub Nejezchleba, Monika Křenková

24.       CZE 5699         Tereza Klimešová, Jan Gebhart

27.       CZE 534           Anna Justová, Nela Viščorová

(Článek původně publikován na sailing.cz)