RS Feva

5.6.2017 Kategorie: RS Feva Autor: Miroslav Horák

Posádka Jakub Dobrý - Tereza Dobrá pokračuje v tažení evropskými závody a získali krásné druhé místo na dnes ukončeném Mistrovství Evropy. První místo obsadila posádka Koštýř - Kulhánková a na čtvrtém místě je další Plzeňská posádka Viták - Cibulka.

Všem gratulujeme

8.5.2017 Kategorie: RS Feva Autor: Miroslav Horák

O uplynulém víkendu se na Brněnské přehradě odjel (nebo spíš neodjel) první pohárový závod letošní sezóny ve třídě RS Feva. Celkem se sešlo 22 lodí, což na začátek sezóny není až tak špatné číslo. Z Plzně dorazily 3 posádky - Dobrý/Dobrá, Baštář/Pelnář z našeho klubu a Viták/Cibulka z JK Plzeň.

3.5.2017 Kategorie: RS Feva Autor: Miroslav Horák

Druhý závod Evropského poháru lodní třídy RS Feva se konal o tomto víkendu v holandském Medembliku.

Čeští závodníci vyrazili s třídovým trenérem již o dva dny dříve, aby potrénovali jak na tento závod, tak na nadcházející mistrovství světa, které se zde uskuteční v červenci. Po oba dva dny tréninku foukal čerstvý severozápadní vítr a naše posádky tak trénovaly převážně rychlost na nepříjemných vlnách.

13.10.2016 Kategorie: RS Feva Autor: Miroslav Horák

Naše posádka Kuba Dobrý Terka Dobrá vyhráli mezinárodní mistrovství Holandska ve třídě RS Feva a stali se vítězi Evropského poháru pro rok 2016!

Gratulujeme

10.5.2014 Kategorie: RS Feva Autor: Jakub Dobrý

O víkendu 26. - 27.4 se plzeňská fevařská skupinka vydala na Velkou cenu YC Lipna. Závod byl vypsán pro lodní třídy RS Feva, Laser Radial, Splash a Cadet. Naše Fevy byly reprezentovány 3 posádkami: Jakub Dobrý + Šimon Dudák Martin Červený + Magdaléna Holá Ondřej Černý + Michal Švantner.

Pátek: Vyrážíme z jachťáku směr Lipno. V Písku se stavíme na svačinku v McDonaldu. Poté pokračujeme směrem Lipno a kolem 21 hodiny jsme tam. Vyndáváme věci z aut a nosíme si je do tělocvičny. V 22:30 večerka.

10.5.2014 Kategorie: RS Feva Autor: Veronika Čechurová

Ještě jsme si ani nestačili uvědomit, že nám začaly dlouho očekávané Velikonoční prázdniny, a už jsme seděli v autech a mířili jsme směr Černá v Pošumaví. Čekalo nás totiž Jarní soustředění.

Celkově jezdilo 9 posádek. Z Plzně to byli Přemek Čechura - Michal Švantner, Kuba Dobrý - Ondra Černý a Verča Čechurová - Ládík Čechura. Ostatní přijeli z Prahy. Trénovali nás Hanka a Pepa Kábovi, Honza Myslík a Bára Nápravníková.

24.5.2013 Kategorie: RS Feva Autor: Veronika Čechurová

O víkendu 11. – 12. 5. 2013 dvě Fevy z Plzně jely na další závody – tentokrát na pohárový Jarní závod na Seči. Vodní nádrž Seč se nalézá v Pardubickém kraji a nikdo, koho jsme se v Plzni ptali na to, jaká je, nám nedokázal odpovědět, neboť tam dosud nikdo nebyl. I přes to jsme se v pátek za vydatného deště vydali na cestu. Musím podotknout, že pokaždé, když jedeme někam na závody, prší. Lépe řečeno leje.

17.10.2012 Kategorie: RS Feva Autor: Magdaléna Soukupová

RS Feva je v České republice v letošním roce novou lodní třídou. Mezi dětmi se však rychle stala oblíbenou a počet lodí v republice stoupá.

V letošním roce barvy našeho klubu zastupovaly v této lodní třídě poměrně pravidelně dvě posádky: Přemek a Verča Čechurovi a Lukáš Fiala s Michalem Švantnerem. Děti se také o prázdninách zúčastnily soustředění RS Feva na Lipně, kde nasbíraly mnoho cenných zkušeností.