Optimist

22.10.2016 Kategorie: Závody Autor: Miroslav Horák

Prozatím jen fotogalerie, report přijde později...
 

12.10.2016 Kategorie: Závody Autor: Miroslav Horák

Přátelé, kamarádi, rodičové,

Sezona je v podstatě za námi, a tak přijměte srdečné pozvání na již tradiční tečku: EXTRÉMNÍ ZÁVOD dospělých na dětských lodích Optimist...

24.10.2013 Kategorie: Závody Autor: Magdaléna Soukupová

Sobota 19.10. patřila vpravdě příjemnému zakončení jachtařské závodní sezony ny Boleváku. V sousedním oddílu sice probíhala brigáda, a tak celodenní zvukovou kulisou rybníka byl mocný hlas jejich cirkulárky, hlavní dění se ovšem odehrávalo na vodě - v pořadí již 5. ročník extrémního závodu OPTIMISTrace, tedy závodu dospělých na dětských lodích Optimist.

7.10.2013 Kategorie: Optimist Autor: Tomáš Atmann

Přípravu Kačky na MČR ve třídě Optimist jsem plánoval od jara letošního roku. Opíral jsem se o znalosti Michala Voženílka se závody ve Slovinsku a Chorvatsku.

Finální podoba soustředění byla určena cca týden před odjezdem a zahrnovala dva závody na Jadranu. První z nich byl naplánován hned po příjezdu do Chorvatkého Rovinje a bylo to Otrvoreno prvenstvo Istarske županije, takže Mistrovsví Istrie. Závod proběhl 10. -11.8. za účasti 79. lodí ze čtyř zemí Chorvatska, Slovinska, Itálie a Česka.

 

13.5.2013 Kategorie: Optimist Autor: Jakub Dobrý

Ve dnech 4.-5. 5. se Kuba a Terka Dobrých účastnili Jihočeského poháru na Dvořišti. Závod se započítává do regionálního poháru (3C). K závodu senakonec přihlásilo 12 optimistů. V sobotu se odjely 3 rozjížďky z toho dvě za docela slušného větru. Kuba si závod "rozjel" velice slibně a první rozjížďku vyhrál. Hned ve druhé ale špatně zvolil křídlo stoupačky a nadělil si "škrtačku" (5. místo), kterou alespoň trochu vylepšil druhým místem v rozjížďce třetí.

9.5.2013 Kategorie: Optimist Autor: Veronika Čechurová

O víkendu 27.-28. 4. se plzeňská fevařská a opťácká skupinka vydala na Velkou cenu YC Lipna. Závod byl vypsán pro lodní třídy RS Feva, Optimist, Laser Radial, Splash a Cadet. Naše Fevy byli reprezentovány dvěmi posádkami - Veronikou a Přemyslem Čechurovými a Martinem Červeným s Ondrou Černým. Optimistů z Plzně jelo šest - Jakub Dobrý, Tereza Dobrá, Kateřina Altmannová, František Viták, Adam Korecký a Tereza Klimešová.

15.12.2012 Kategorie: Optimist Autor: Magdaléna Soukupová

Na svátek sv. Václava se v Kladně na Turyňském rybníku (nebo také jinak řečeno na Záplavách) konal jednodenní optíkářský závod Svatováclavský závan.