Modrý hrozen 2016

12.10.2016 Kategorie: Fireball Autor: Miroslav Horák

Na tradiční a předposlední pohárový závod na Nových mlýnech se sešlo ve třídě Firebal slušných 32 posádek.

Po tropickém týdnu byl na víkend předpovídán příchod studené fronty spojený s deštěm a silnějším větrem. Bohužel s blížícím se koncem týdne větrná předpověď slábla. Nakonec nás sobotní ráno přivítalo drobným deštěm, po kterém se za oblačného počasí vítr zvedal jen neochotně...

Přesto komise vyrazila na vodu a my kolem jedenácté také. Za poryvového jihovýchodního větru, padajícím přes Dívčí hrady na vodu silou 3-6m/s  jsme odjeli první tři rozjížďky ve kterých si nejlépe vedli naši Jirka Čechura s Jéňou Willem. Ani nám se nevedlo špatně až na třetí rozjížďku, ve které jsme se snažili předvídat postupnou změnu větru více k západu, ta sice přišla, ale až v dalších kolech…zaváhání většiny favoritů bravurně využily Klára s Jíťou a připsali si ve třetí rozjížďce jen jeden trestný bod! Na další rozjížďky jsme se přesunuli do východní částí přehrady, kde mezitím skončil závodní den třídě Finn, která bojovala od časných ranních hodin na druhém okruhu. Musím ocenit snahu a pracovitost závodní komise, která se i za cenu velkých časových prodlev mezi rozjížďkami snažila postavit v složitějším větru co nejlepší trať. Odjeli se další dvě rozjížďky ve kterých drželi vysoký standard Jirka s Honzou, nakonec škrtali nejhorší umístění na pátém místě, nicméně se před ně dostali tradiční obyvatelé pódiových umístění Martin Kubový a na druhém místě Milan Čáp, kterému se také třetí rozjížďka příliš nepovedla. Poslední rozjížďka sobotního dne byla nakonec zkrácena návětrné bójce po druhém kole, i tak jsme se na břeh dostali až kolem půl sedmé.

Následoval tradiční program v nedalekém Pavlově, kde se závodní pole rozptýlilo do místních restaurací, sklípků a barů za zábavou.

Nedělní předpověď již nic dobrého co se větru týká neslibovala a nakonec ani to málo větru se nedostavilo a tak byl po dohodě závod ve dvanáct hodin ukončen. První tři místa byla jasně daná, zbytek závodníků v první desítce se vtěsnal do rozpětí pouhých osmi bodů a na nás vyšlo místo osmé.

Příští víkend nás čeká opět na Nových Mlýnech poslední ze seriálu pohárových závodů, i ten se jistě ponese v duchu modrých hroznů a mladého vína.

M-kař CZE 14949