Jiří Čechura a Jan Will vicemistry Švýcarska

1.6.2017 Kategorie: Fireball Autor: Miroslav Horák

Jiří Čechura - Jan Will přivezli z Mistrovství Švýcarska druhé místo z celkem třiceti lodí. Do první desítky se z Plzeňských posádek vešel ještě na osmém místě Martin Mudra s Jitkou Bidlovou.

Celkem sedm posádek z Česka vyrazilo na prodloužený víkend do švýcarského Mammernu, kde se na jezeře Untersee od 18. 5. konalo místní národní mistrovství třídy Fireball.


Od čtvrtka do neděle se jachtaři ze čtyř zemí museli v devíti rozjížďkách vypořádat s různými podmínkami: Nejprve zavládlo bezvětří, ve kterém se nezávodilo, druhý den vítr sílil od 6 až k 10 m/s, třetí den vál vítr slabý proměnlivý, a nakonec se závodilo v často přeskakujícím větru o síle 5–7 m/s.

V závodním poli čítajícím 29 lodí obhájila prvenství favorizovaná domácí posádka úřadujících mistrů Evropy Claude Mermod – Ruedi Moser, která vládla celkovému pořadí hned od první rozjížďky. Na druhé místo se zásluhou kvalitních a vyrovnaných výsledků zejména z druhé poloviny závodu posunuli Jiří Čechura a Jan Will z TJ Lokomotiva Plzeň a nejtěsnějším rozdílem – na shodu bodů – porazili třetí v pořadí Kurta Venhodu se Sonjou Zaugg.

Do první desítky se vešlo ještě pět dalších českých posádek, což jen dokazuje, jak velkou kvalitu má česká flotila Fireballů i v mezinárodní konkurenci.

Celkové výsledky

Zdroj: Sailing.cz